Kdo jsme?

Jsme manželé Patricie a Jakub Hlaváčkovi z malebného města Letohrad. Není nám lhostejný osud nevinných maminek a jejich dětí, babiček a dědů postižených válečným konfliktem na Ukrajině. Cítíme se povinni jim pomoci. Pod značku HUFR - Humanitarian Unit of First Response jsme schovali naši identitu otevřených srdcí. Profesionálním přístupem na místě, v uprchlických centrech, chceme dodat maminkám, dědům a babičkám pocit bezpečí, jistou perspektivu v jejich těžké životní cestě.

S humanitární pomocí máme své zkušenosti. Pomáhali jsme v Moldavsku, po tornádu na jižní Moravě. Pravidelně zachraňujeme turisty v nouzi v přírodní rezervaci Zemská brána, kde opravujeme náš penzion.  

V této humanitární krizi úzce spolupracujeme s městem Letohrad, Oblastní charitou v Ústí nad Orlicí, od kterých máme pro svoji práci na hranicích písemná pověření. Pověření rádi předložíme, stačí nám napsat, nebo zavolat. Na hraničním přechodu Krościenko - Smolnica (JV Polsko) máme vybudovanou síť kontaktů, jak na polské, tak ukrajinské straně. V ČR máme připravenou improvizovanou infolinku pro první kontakt. Na telefonu jsou rodilé Ukrajinky, které poskytnou prvotní informace a hlavně vlídné slovo, že bezpečí je již na blízku.